Děkovný dopis

24. května 2013 v 20:16 | Děvče od vedle |  Probrala jsem s panem Mírou

Pane prezidente,

ačkoli je právě zkouškové v plném běhu a už nějakou dobu jsem tak trochu mimo běžný provoz, tentokrát si nenechám téma týdne uniknout. Musím Vám totiž poděkovat. Proč? Jako správný student naoko vedu boj s prokrastinací a se zvráceným potěšením prohrávám na celé čáře. A zatímco dny k přípravě na další zkoušku plynou, já dělám, co můžu, aby nebyly vyplněny učením.

Jedna z mých oblíbených činností je sledování zpráv, novinek, komentářů a následných internetových diskusí, které se zvrhávají podezřele často v boj o to, zda v článku o životním prostředí je správně nebo špatně interpunkční znaménko a jestli se náhodou kdosi o třicet příspěvků dřív nechce jít vycpat.

Stal jste se, pane prezidente, v poslední době skutečným bestsellerem. Nejpůsobivější je totiž ono kouzlo nechtěného, na které máte skvělý čich. Jak jsem byla před zkouškovým vším tím znechucená, tak jsem nyní nadšená. Zatímco se věnuji závažným aktuálním tématům, která by si rozhodně neměl nechat ujít ani zaneprázdněný student, pokud chce zůstat v obraze, hodiny odkrajují času. Ale já mám výmluvu ze všech výmluv nejvypečenější - sleduji politiku.

A o to přece jde - nenechat se přistihnout při činu. Inu, nezbývá než poníženě poděkovat a s napětím čekat na další várku zpráv. Spojuji jeden kousek k druhému a v celku vzniká příběh, který si v ničem nezadá s červenou knihovnou. Možná je dokonce i lepší - nemůžu nalistovat poslední kapitolu a přesvědčit se, že to všechno dobře odpadne. Tohle napětí Vašemu případu dodává šmrnc.

PS: Máte-li ještě nějaké trumfy v rukávu (a jsem si jistá, že ano), pokuste se je rovnoměrně rozvrstvit v průběhu června přibližně na každý třetí den. S díky Děvče od vedle…
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 mengano mengano | E-mail | Web | 25. května 2013 v 6:22 | Reagovat

Myslím, že se nemusíš bát. Pan prezident má trumfy nacpané nejen rukávy, ale řekla bych, že i nohavice a kapsy:)

2 Děvče od vedle Děvče od vedle | 27. května 2013 v 16:28 | Reagovat

[1]: To rozhodně. A koneckonců i když si dá na nějakou chvíli pohov, stále nám zůstaly videozáznamy z časů minulých :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama