Červen 2013

I sebechvála občas zavoní...

10. června 2013 v 14:18 | Děvče od vedle |  Příběhy ze šuplíku


Mengano pro mě byla inspirací už dřív, ale poté, co jsem si přečetla reakci na řetěz od Cirrat o tom, kterých pět věcí dokáže vážně dobře, smekám. V podstatě vystihla alespoň ve dvou případech to, co já nedokážu, v čem odjakživa selhávám a čeho si cením. Ale zároveň jsem se musela zamyslet - co mi safra jde, když už vím, co všechno mi nejde?

Nedávno jsem vlastně byla v podobné situaci. Na pohovoru před vysokým, statných chlapíkem ve velmi drahém obleku, který na mě vybafl: "Přesvědčte mě, že jste lepší než ti ostatní, co chtějí tohle místo!" Pravda, dá se to na pohovoru čekat, ale člověk by předpokládal trochu civilizovanější způsob a méně patosu. Stalo se a já najednou nevěděla, co povědět. Mně, které jede pant od svítání do noci, došla slova. Něco jsem sice vykoktala, ale to místo nemám. Tak alespoň nanečisto - kterých pět věcí mi skutečně jde?

1. Dokážu si rychle zapamatovat skutečně velký objem informací a přespříliš je nepomíchat (což dokazuji dvěma medailemi z celostátních historických soutěží a taky tím, že ještě stále studuji práva).
2. Zvládnu lidi přimět, aby si mysleli, že jsem inteligentní, přemýšlivá a distingovaná mladá dáma, bez ohledu na to, zda je to pravda. (Důkaz? No, neprošla jsem sice pohovorem u výše zmiňované společnosti, ale dvěma jinými ano...)
3. Umím rozdělat oheň zpravidla na první zápalku, dojít z místa A do místa B podle mapy a vůbec neztratit se v divočině. (Někdy přijeďte, ráda vám to hrdě předvedu.)
4. Umím udělat obrovský nepořádek v rekordním čase a vyznat se v něm po zbytek doby, než mě okolnosti donutí to zase schovat do skříní a šuplat (což není to samé jako vyházet věci na stůl a podlahu a pak se v nich přehrabovat - pozor na to!)
5. Dokázala jsem z party rozpolcených puberťaček udělat schopný tým, který táhne za jeden provaz (a to prozatím považuji za svoje největší vítězství).

A co vy?