Několik poznatků sváteční cyklistky

12. září 2015 v 17:25 | Děvče od vedle |  Příběhy ze šuplíku
Přes léto se to obrázky spokojených, krásných a usměvavých cyklistů jen hemží. Tak jsem si říkala, že kolo mám, usmívat se umím taky, tak proč to nezkusit. S kamarádkou jsme vyrazily na tři dny na jižní Moravu a ponaučení mám na několik let dopředu.


 1. Vydat se na cestu se stanem a kamarádkou znamená být v očích všech okolo šťastný lesbický pár.
 2. Nikomu to nevymlouvejte, stejně vám nebudou věřit.
 3. Pana průvodčího ve vlaku připlácí jako atrakci pro turisty. Hrdě se vyjadřuje ve valašském nářečí a s dvěma slečnami ve vlaku vydrží celou cestu rozmlouvat o řadě nedůležitých témat, aniž by jeho nářečí utrpělo na důstojnosti.
 4. Ve Znojmě jsou cedule k informačnímu centru zacyklené. Historické centrum tak projdete s jistotou alespoň jednou dokola.
 5. Na cestě podél Gránického potoka pod Znojmem se v polovině září vášnivě množí mloci. Pozor, mloci jsou chránění, takže žádné poťouchlé vyrušování toho intimního aktu! Co kdyby z toho nakonec nevzniklo malé mloče jen vaší vinou?
 6. Ztratíte-li se, nepřiznávejte to! Cesta, kterou nakonec pojedete, bude stejně lepší než oficiální cyklostezka.
 7. Pokud chcete nadávat na tu pitomou trasu, ten hloupý nápad vůbec se vydat na kole a termín vašeho výletu, protože předtím i potom bylo a bude hezky, zatímco vám teď prší na hlavu a z přilby vám kape na nos, nechte plánování na někom jiném. Pokud všechny tyhle nápady vzešly z vaší hlavy, raději nasaďte předem nacvičený toporný úsměv a mlčte.
 8. Držte se neustále ve střehu, zvlášť pokud mapa napovídá, že před vámi je rovinka, protože ve skutečnosti to bude nenápadný, zato ale táhlý kopec.
 9. V kontextu předchozího bodu volte směr trasy tak, abyste začínali ve větší nadmořské výšce, než budete končit, ačkoli průvodci po krásách jižní Moravy tvrdí, jak je bezvadné jet trasu v opačném směru.
 10. Chcete-li přespat v kempu, berte jako varovné znamení, že telefonní číslo, které majitel na svém webu uvádí, je přesměrované a není možné se komukoli dovolat.
 11. V zavřeném kempu se vyspíte zadarmo.
 12. Nečekejte, že vás místní budou vítat s otevřenou náručí.A víno tu rozhodně neteče proudem. Venku po šesté hodině večerní nikoho nepotkáte.
 13. Když už natrefíte na pana vinaře, nechtějte po něm, aby jen kvůli vám lezl do sklepa pro víno. V lepším případě na vás pustí kulhavého psa, v tom horším po vás bude ošklivě křičet, že mu ti cyklisti můžou vlézt na hrb, a co si proboha myslíte!
 14. Až uslyšíte podél vinic rány jako z děla, není třeba zalehávat do škarpy a rozhlížet se, odkud přijde kulka. Není to blanické vojsko proti nájezdníkům, ale vinaři proti žravým špačkům.
 15. Politujte cyklistu v trikotu, který vás předjede takovou rychlostí, že trasu, po které se lopotíte skoro tři dny, stihne za jedno odpoledne. O té spoustě zážitků, které máte, on nemá ani potuchy.
 16. Dojet do Mikulova na začátek vinobraní, dokud se ještě nevybírá vstupné na akci, je skvělou odměnou za tu sebemrskačskou námahu.
 17. Na rok zase uložte kolo do sklepa, abyste měli do příštího sklonku léta dostatek času zapomenout na všechna ta příkoří, která jste si vlastní vinou způsobili.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 valin valin | Web | 16. září 2015 v 8:24 | Reagovat

Kde jsi bylo Děvče celou dobu? Na kole jsi nejezdilo, to vyplynulo z tvého článku, že sis jezdění dopřálo až jako závěrečný bonus tvé absence zde...

2 Děvče od vedle Děvče od vedle | 19. září 2015 v 12:15 | Reagovat

Asi bych na to měla mít odpověď... Ještě si to rozmyslím, protože odpovím-li po pravdě, bude to děsná nuda :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama