Poslední kapka

17. června 2016 v 15:38 | Děvče od vedle |  Probrala jsem s panem Mírou
Ono to s poštou nebylo nikdy nijak slavné. Už dřív jsem nenáviděla ty poštovní přepážky a děsně upracované paní za nimi, které nemají nikdy čas nic vysvětlit. A nezlepšuje se to. Naštve třeba už jen to, jak se při příchodu musí člověk nahlásit té proklaté mašině, která přiděluje pořadová čísla. Je tam spousta kolonek, ale copak já vím, do které patřím? A jestli mi přišel balík nebo dopis, když na lístku, který mi přistál ve schránce dneska se včerejším datem, to není uvedené? Než vyberu správné tlačítko na mašince, u vedlejšího stroje mě předběhnou čtyři lidé, kteří zjevně na rozdíl ode mě vědí, co chtějí. Často vyberu špatně a dáma za přepážkou se tváří, jako by se měl zbořit svět.

Když tohle překonám, s číslem 468 přejdu do obrovské mramorem obložené haly, kde s povzdechem zjistím, že posledně šlo na řadu číslo 423. Obrním se trpělivostí a jdu si v poklidu vyplnit podací lístek. Pak ještě doručenku. Posledně se to nějak nezdařilo, paní mě vykázala od okénka a já musela vystát tu frontu znovu. Takže si dávám opravdu záležet, píšu krasopisně a přesně do řádků. Když jsem s tímhle nelehkým úkolem hotová, jsme u čísla 430. Z celkově devíti přepážek jsou rolety vytažené jen na třech, z toho jedno okno zjevně nepřijímá zákazníky, protože nad ním žádné rudé číslo nesvítí.

Nakonec jsem na poště strávila půlhodinu. Podala jsem psaní a chtěla navíc k tomu také výpis z rejstříku trestů. Pokud možno dva. Paní se zatváří kysele, že to bude moc trvat a že to nemůže udělat najednou. Chci tedy, aby mi udělala ověřenou kopii. Je na ní vidět, že nejraději by ten výpis nedělala vůbec. Což se jí vyplnilo, protože server nefungoval. To sice není vina pošty, ale naštve to člověka tak jako tak. Svůj výpis jsem nakonec dostala až na třetí pokus, pokaždé s tou půlhodinovou frontou. Což mi dalo spoustu času k přemýšlení nad touhle zkostnatělou institucí. Jejich budovy mají proporce i vzezření antických chrámů, ale v žádném případě ve vás nemohou vzbudit úctu. Proč?

Možná proto, že veškeré místo, kde by alespoň lidé mohli stát a čekat, je zaplněno reklamou. Ti černí chlupatí psi s dírou v hlavě, do kterých můžete vhazovat peníze pro výcvik vodicích psů, jsou tam odnepaměti a ti jediní mají nějaký smysl. Jsou ale vždycky zastrčení v temném koutku, kde je najdou jen zvídavé děti, které nemají peníze, aby na sbírku mohly přispět, a mohu-li soudit, hendikepovaní lidé jsou jim vcelku ukradení. Pak tu ale stojí spousta reklamních poutačů - většinou nevkusné, jak už tak reklama pošty bývá. Je jich tu tolik, že nezbývá místo na nic jiného.

Jak se tak rozhlížím po vitrínách, může si tu člověk vsadit, vzít si půjčku, uložit své úspory. Kromě toho tu lze koupit dětskou knížku, pastelky, omalovánky, tužky, propisky, ponožky, deštník nebo kuchařku. Většina z toho by skutečně na ukrácení dlouhé chvíle při čekání na volnou přepážku bodla. Jak ráda bych si v té chvíli omalovala medvídka Pů. Co teprve ty děti, co musí být potichu a nepobíhat okolo, protože se to v tom mramorovém chrámu nesluší… Jenomže to zboží dostanete u přepážky a k té vede právě ta půlhodinová fronta, kterou byste si mohli omalovánkami ukrátit. Bludný kruh…
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Kosma Kosma | Web | 25. června 2016 v 6:03 | Reagovat

Jj, naprostý souhlas - já na tyhle ty instituce vůbec nemám nervy, snažím se vše vyřídit přes net. Doporučuju můj článek:http://ilonaprotifka.blog.cz/1604/odposlechnuto-na-poste. Pobavíš se - aspoň doufám! :-)

2 JB JB | 3. července 2016 v 22:25 | Reagovat

No jasně. A teď ještě ty výherní losy. Já byl nedávno zase na pojišťovně. Všechno ze skla, opět z mramoru a průběh totožnej. A samozřejmě mi řekli s úsměvem, že mám doplatit za dva měsíce zdravotní pojištění. Nádhernej den. A... https://www.facebook.com/photo.php?fbid=10157007164890147&set=a.98443985146.180256.852595146&type=3&theater

3 MaikelZ MaikelZ | E-mail | 16. ledna 2017 v 18:44 | Reagovat

I found this page on 14th place in google's search results. You need some search engine optimization. Many webmasters think that seo is dead in 2017, but it's not true. There is sneaky method to reach google's top 5 that not many people know. Just search for:  pandatsor's tools

4 WaclawZ WaclawZ | E-mail | 17. ledna 2017 v 19:29 | Reagovat

Chtěli byste zvýšit návštěvnost na devceodvedle.blog.cz několikrát? Hledat v google: Masitsu's tricks

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama